Wyposażenie jachtu

Jedną z kliku niezwykłych realizacji naszej firmy jest wyposażenie jachtu żeglugi śródlądowej. Wykonanie tego zlecenia oparliśmy na projekcie Pani architekt Kamili Paszkiewicz.

Wszystkie elementy wykonane przez nas – bulaje (okrągłe okienka), stopnie schodów, relingi wewnętrzne oraz mechanizm stolika – powstały z wysokiej klasy stali nierdzewnej, wycięte zostały laserem, następnie zespawane, po oszlifowaniu ręcznie wypolerowane, a następnie pochromowane galwanicznie. Wszystko to zrobiono w celu uzyskania jak najwyższej jakości i perfekcyjnego wizualnie efektu końcowego.
 

Na szczególną uwagę zasługuje stolik wykonany ze stali nierdzewnej i hartowanego szkła dymionego. Praca nad tym meblem była prawdziwym wyzwaniem i wymagała zegarmistrzowskiej wręcz precyzji. Przyszło nam zaprojektować i wykonać m.in. zawiasy podnoszące boczne blaty i utrzymujące stolik w pozycji otwartej. Po złożeniu stolika mechanizm musiał zabezpieczać szklane skrzydła, uniemożliwiając im swobodne zwisanie i obijanie się o skrzynię mieczową. W tym celu zastosowaliśmy w zawiasach zapadki, które po rozłożeniu stolika blokują go. Po naciśnięciu na zawiasy można stolik bezpiecznie złożyć, a mechanizm zatrzaskuje się unieruchamiając szklane blaty.
 

Realizując to zlecenie zastosowaliśmy najwyższej jakości materiały. Ich dobór, precyzja z jaką wykonaliśmy każdy element oraz wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań złożyło się na fantastyczny efekt końcowy. Wszystkie wykonane przez nas elementy dyskretnie podkreślają urok wnętrza jachtu.