O firmie


Firma KONTRAKTOR jest obecna na rynku od 1975 roku. Naszą działalność rozpoczynaliśmy w branży budowlanej. Przez piętnaście lat świadczyliśmy usługi dla najbardziej wymagających klientów instytucjonalnych – biur i ambasad. Na terenie Polski i Niemiec budowaliśmy także rezydencje dla klientów prywatnych, wykonywaliśmy remonty i modernizacje. W tym czasie zrealizowaliśmy wiele trudnych zleceń.

KONTRAKTOR | O firmie - hala fabryczna

Od roku 1990 nasza firma systematycznie przekształcała się z firmy stricte budowlanej na specjalizującą się w branży metalowej. Ponieważ dziedziny te są blisko ze sobą powiązane, doświadczenie, które zdobyliśmy w budownictwie ma ogromne znaczenie w realizacji prac, które obecnie wykonujemy. Z czasem wyspecjalizowaliśmy się w świadczeniu usług i produkcji z metalu w powiązaniu ze szkłem, drewnem i plastikiem.
 

KONTRAKTOR | O firmie - zakład w WylezinieW roku 2000, otwarliśmy zakład produkcyjny w Wylezinie i wprowadziliśmy na rynek balustrady do samodzielnego montażu. Nasza produkcja nie była masowa,miała raczej charakter wytwórczości nowoczesnego zakładu rzemieślniczego. Od tego czasu jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych firm branży metalowej.
 

 

 

W 2010 roku wprowadziliśmy na rynek karnisze z mosiądzu i stali nierdzewnej. Jednocześnie rozpoczęliśmy produkcję nowatorskich kotew mocujących do ścian ocieplonych. Rok później uzyskaliśmy z Urzędu Patentowego potwierdzenie, że ten nasz produkt jest unikatowy, a jego wzór został objęty ochroną patentową.

Obecnie podstawę naszej działalności stanowią usługi. Realizujemy rozmaite zamówienia w branży metalowej. Wykonujemy zlecenia według projektów indywidualnych, współpracujemy z dekoratorami wnętrz, architektami i pracowniami projektowymi. W procesie realizacji zleceń łączymy różnorodne materiały oraz wykorzystujemy nowoczesne technologie.

KONTRAKTOR | O firmie - zakład w WylezinieKontraktor to firma dynamiczna i innowacyjna. Jest doskonale przygotowana do wykonywania m.in. pojedynczych wzorów według zamówień klienta. Często realizuje projekty, które mają charakter designu. Własne zaplecze techniczne – złożone z działu spawalniczego i działu obróbki skrawaniem – umożliwia nam wykonanie większości operacji samodzielnie, co w zasadniczy sposób skraca czas realizacji i podnosi jakość świadczonych usług.

Od początku istnienia rozwijamy i doskonalimy nasze produkty i usługi. Uczestniczymy stale w krajowych i zagranicznych targach branżowych, bacznie obserwując rynek i zmieniające się na nim trendy, aby móc spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.