Meble w Hotelu Święcice – kawiarnia

Jednym z naszych klientów jest firma dewelopersko-budowlana Lokaty Budowlane S.A. Dla niej wykonaliśmy m.in. meble do hotelowej kawiarni. Hotel Święcice – jedna z najnowszych inwestycji Lokat Budowlanych – to piękny obiekt ozdobiony ogrodem wertykalnym. Mieliśmy okazję przyczynić się do nadania eleganckiego wyglądu tej budowli.

Pierwotny projekt inwestorski wyposażenia kawiarni zmodyfikowaliśmy tak, aby każdy mebel składał się z jak najmniejszej ilości elementów. Było to ważne ze względów praktycznych i estetycznych. Zależało nam na tym, aby było jak najmniej łączeń, które w czasie użytkowania mebli byłoby trudno utrzymać w czystości. Dotyczyło to szczególnie blatów roboczych, które wymagają pielęgnacji i ochrony.

Kontuar barowy wykonany jest więc na stalowej konstrukcji, do której przymocowane są elementy drewna. Płyty drewniane, oklejone 2,5-milimetrowym obłogiem i powleczone lakierem chemoutwardzalnym, zapewniają wysoką odporność na ścieranie. Drewniane elementy były gięte w prasie próżniowej. Elementy stalowe (pulpit barmański, ażurowa półka na tace, podnóżek oraz wykończenia baru) wykonane są ze szlachetnej stali nierdzewnej, a następnie satynowane.

Zastosowanie stalowych wykończeń dodaje temu meblowi szczególnego charakteru; jest to nowoczesna, a jednocześnie bardzo funkcjonalna konstrukcja. Ciepłe wizualnie drewno wywołuje wrażenie intymności, która powinna być odczuwalna w każdym barze.