Hotel Brant

Na zlecenie Polish Business Promotion sp. z o.o., w podwarszawskiej miejscowości Wiązowna (centrum Mazowieckiego Parku Krajobrazowego) wykonaliśmy szklane zadaszenie nad wejściem do hotelu Brant oraz dwa rodzaje balustrad zewnętrznych.

Wsporniki zadaszenia zostały wycięte laserowo z blachy ze stali nierdzewnej i wykończone z najwyższą starannością. Do nich przykręcone są od góry tafle hartowanego i laminowanego szkła. Ponieważ wsporniki mają duży wysięg, ich zamontowanie wymagało przekucia ściany nośnej i przytwierdzenia ich do stropu wewnątrz budynku.

Balustrady zewnętrzne typu portfenetr powstały z satynowanej stali nierdzewnej. Ich montaż odbywał się w kilku etapach, w ścisłej współpracy z firmą wykonującą elewację. Balustrady zostały przytwierdzone do elewacji na mocowaniach naszej konstrukcji. Specjalnego mocowania wymagały też bariery, znajdujące się w narożniku budynku, nad szklanym zadaszeniem drzwi wejściowych.

Drugi typ balustrad był przeznaczony do ewakuacyjnych klatek schodowych. Te balustrady zostały wykonane w technologii spawanej, ze stali ocynkowanej na gorąco. Całe przęsła powstały w naszym zakładzie w Wylezinie. Spawy zostały dokładnie oszlifowane, a całość pomalowaliśmy lakierem proszkowym. Gotowe przęsła zostały zamontowane na chemokotwach, po przewiezieniu do miejsca przeznaczenia.

Nasze balustrady i zadaszenie świetnie wkomponowały się w architekturę obiektu i doskonale wpisują się w założenie inwestora o najwyższej jakości wykończenia obiektu.