Balustrady zewnętrzne w Aninie

W warszawskim Aninie powstała nowa inwestycja firmy Invesco s.c. Są to trzy kameralne apartamentowce o bardzo wysokim standardzie wykończenia.

Naszym zadaniem w tym projekcie było wykonanie w budynkach dwóch rodzajów balustrad zewnętrznych. Balustrady balkonów przynależnych do mieszkań na niższych kondygnacjach wykonane zostały z hartowanego szkła. Natomiast balustrady na tarasach na najwyższym poziomie powstały ze stali nierdzewnej. Realizacja tego zlecenia wymagała od nas ścisłej współpracy z firmą zajmującą się wykonaniem elewacji budynków.

Nasze prace montażowe przebiegały dwuetapowo, najpierw zamontowaliśmy tuleje kotwiące, a po ociepleniu i otynkowaniu budynku tuleje zastąpiliśmy kotwami dystansowymi. Tafle hartowanego, bezpiecznego szkła przykręcone są do stalowych pochwytów mocowaniami naszej własnej konstrukcji. Balustrady na tarasach dachowych wykonaliśmy według własnego projektu z elementów produkowanych w naszej firmie. Słupki zostały przymocowane policzkowo, zarówno one jak i pochwyty powstały z satynowanej nierdzewnej stali inox.

Wykonane przez nas balustrady, zarówno te stalowe jak i te szklane, doskonale uzupełniają nowoczesną bryłę budynków i są elementem wykończenia, podkreślającym elegancję i prestiż całej inwestycji.