Balustrada ze szkła giętego po obrysie ślimaka

001

Klasyczna architektura schodów oparta na złotym porządku Fibonacciego sprawia, że ich wygląd jest niezwykle harmonijny i miły dla oka. Tak piękna klatka schodowa wymagała odpowiedniej balustrady. Nasza propozycja okazała się być idealną oprawą dla tych schodów.

Dzięki materiałom, które zastosowaliśmy – hartowanemu szkłu i stali – łagodnie spływająca w dół klatka schodowa wygląda klasycznie, a zarazem bardzo nowocześnie. Słupki z satynowanej stali nierdzewnej zapewniają odpowiednie umocowanie konstrukcji, a szklana balustrada subtelnie okala schody i dodaje całości wrażenia lekkości i elegancji.

Projekt został zrealizowany na zamówienie prywatnego inwestora. Wykonanie tej balustrady było sporym wyzwaniem konstrukcyjnym i pochłonęło wiele godzin pracy koncepcyjnej i projektowej. Musieliśmy bowiem odpowiednio zaprojektować duże tafle szklane i wygiąć je tak precyzyjnie, żeby można było je wpasować w stalowe słupki.

Przy realizacji tego projektu współpracowaliśmy z firmą zajmującą się gięciem i hartowaniem szkła; gorące podziękowania należą się panom Grzegorzowi oraz Leszkowi. Olśniewający efekt współpracy dał nam ogromną satysfakcję i idealnie spełnił oczekiwania naszego nadzwyczaj wymagającego Klienta.

002 003
006
004 007
008
009
005
010


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *