Antyczna balustrada metalowo-drewniana

W jednej z podwarszawskich miejscowości, mieliśmy okazję stworzyć niezwykłą balustradę według pomysłu inwestora. Przy projektowaniu tej balustrady, nasz Klient współpracował z artystą rzeźbiarzem, który czuwał także nad realizacją projektu.

Układ holu, w którym znajdują się schody, przywodzi na myśl rzymskie atrium. Jak wiadomo, wokół dziedzińca atrium były umieszczone pokoje, toteż nasza balustrada swoim wyglądem odwołuje się do motywów antycznych. Słupki wykonane z drewna bukowego przypominają greckie kolumny, a linearne motywy wypełnienia balustrady przywołują na myśl protogeometryczny styl zdobienia starożytnych waz greckich.

Drewno bukowe, z którego wykonane są słupki i pochwyty zabarwione zostało na kolor schodów. Przy montażu słupków do podłoża oraz pochwytów do słupków, zastosowaliśmy metodę, która nam pozwoliła połączyć te elementy w sposób całkowicie niewidoczny, a jednocześnie umożliwiający łatwy demontaż w razie potrzeby. Wypełnienia zrobione zostały ze stali pomalowanej i wykończonej techniką przecierania. Ta technika wykończenia miała na celu wizualne postarzenie stali i dopełnienie antycznego charakteru balustrady.

Niezwykły projekt, doskonale dobrane materiały i dopasowanie stylizacji balustrady do wnętrza sprawiły, że niewątpliwie jest to jedna z naszych najbardziej wyrafinowanych realizacji.